Bokseris

Bokseris

 


Horoskops

AUNS (21.03. - 20.04.)
Aktīvs, draiskulīgs dzīvnieks ar straujām, trauksmainām kustībām, izteiktu sekošanas instinktu, kas izteikts ne tikai kucēna vecumā; tāpēc - ja viņš netiek pareizi audzināts, tad tam ir lielas iespējas aiziet bojā zem transporta līdzekļu riteņiem. Aunu nepieciešamas visu laiku vadāt pavadā, vai arī viņš ir ļoti labi jāapmāca. Suns Auns ir spējīgs izvest Jūs no pacietības ar savu neizsīkstošo enerģiju. Tas prasa biežas un ilgstošas pastaigas. Tās sunim ļoti patīk. Pie pārējiem Auna „jaukumiem" var pieskaitīt arī viņa nevaldāmos centienus uzvesties „pa šakāļu modei" - aprīt kādu uz ielas atrastu draņķi, tai skaitā indīgas lietas. Nav brīnums, ka suņa Auna audzināšana prasa sasprindzinātu uzmanību un pastāvīgu, no pašas bērnības veiktu, sistemātisku un labu dresūru. Suns Auns ir jāvada straujiem, enerģiskiem žestiem, kas jāpastiprina ar skaidrām balss komandām. Ar impulsīvo Aunu, ja jau Jūs esat to iegādājies, esiet gatavs kļūt par sportistu: ļoti jau viņam tīk sacensību gars!


VĒRSIS (21.04. - 21/30.05.)
Cilvēkam sarežģīts suņa psihotips. Ļoti spītīgi dzīvnieki, izteikti patmīlīgi, „materiālisti" un gardumu cienītāji. Ir pilnīgi velti pret suni Vērsi lietot spēku. Sakarā ar to, nepieredzējuši suņu audzētāji bieži vien kļūst par „suni savam sunim", bet suns par „sava saimnieka saimnieku". Vērsi nav iespējams pārliecināt ar varu, viņš ir jāpiemēro sev - tātad jāizdomā kaut kas interesants un svarīgs Jūsu sunim. Šie suņi necieš steigu. Mantotā spītība var piešķirt viņa raksturam neatlaidību un uzstājību. Un tās ir ļoti svarīgas īpašības darba vai sporta sunim.

Vērši kucēnu vecumā ļoti ātri pieķeras, ir pieglaudīgi, maigi, miermīlīgi, ātri sadraudzējas ar pārējiem mājas dzīvniekiem, arī ar citiem suņiem. Bet tiem vienmēr piemīt privātīpašnieka tieksmes, savu vietu mājās vai pagalmā tie aizstāv ar lielu degsmi. Sargsuns Vērsis ir uzticīgs savam saimniekam, nevienam neļaus darīt tam pāri, un nelaidīs mājās svešiniekus.

Kopumā Vērši ir veselīgi, enerģiski, pietiekoši izturīgi, lai gan tiem īpaši nepatīk trenēties; fiziskās nodarbības padara viņu grūtsirdīgu. Viņiem nepatīk nekāda veida jauninājumi, pastaigu vietu maiņas. Un, lai arī suns - Vērsis ir labsirdīgs un maigs, ļoti tolerants un pacietīgs, brīžos, kad to nokaitina līdz baltkvēlei, tas kļūst nevaldāms un tiešām bīstams, turklāt tas panes sāpes daudz labāk par citiem.

Vēršiem ir nosliece uz aptaukošanos un alerģijām. Tiem ir nepieciešama diēta un aktīvs dzīvesveids.

DVĪŅI (21/22.05. - 21.06.)
Ar suni Dvīni Jums garlaicīgi nebūs. Tie ir valdzinoši suņi, kuriem grūti nepievērst uzmanību, neatkarīgi no viņu šķirnes. Suns tiem, kam gribas kādu mīlēt, un kam gribas veltīt savu mīlestību un uzmanību suņa personai. Viņam pastāvīgi jābūt aprūpētam un mīlētam. Šis suns nepanes vientulību. Suns Dvīnis - tā ir vieglprātība, jūtīgums, un emocionalitāte vienā veselā. Viņš ir neparedzami mainīgs gan savā uzvedībā, gan garastāvokļa ziņā. Šai nenosvērtai būtnei piemīt pārsteidzoša spēja mainīt savu uzvedību, - te piemērojoties situācijai, te nostājoties kara stāvoklī. Šim sunim (sunim!) piemīt nosliece uz meliem. Ar patiesu nevainības izteiksmi suniskajā sejā viņš stāvēs izvandītas istabas vidū un kopā ar Jums meklēs „pazudušos" cīsiņus. Bet viņš nav nekaunīgs dzīvnieks. Vienkārši viņi ir gudri, enerģiski, pārgalvīgi savā rīcībā, ātri pieņem lēmumus, kas ir viņu intelekta un radoša gara sekas. Tāda suņa īpašniekam ir jāpiemeklē viņam piemērota nodarbošanās - jānovirza suņa intelektuālā enerģija vajadzīgajā gultnē.

Dvīņi ir atvērti visam jaunajam, labi pakļaujas apmācībai, ja uzskatīs to par vajadzīgu.

Dvīņi kucēnu vecumā ir enerģijas pārpilni, bet to emocionalitāte reizēm izpaužas kā biklums un nervozitāte, lai gan tas netraucē viņiem būt ziņkārīgiem, dzīviem un veikliem. Ar viņu audzināšanu jāsāk nodarboties agrā vecumā, lai novērstu iedzimto nemierīgumu. Tomēr fiziskās nodarbības nedrīkst pārslogot: Dvīņi ātri pagurst. Dvīņus kucēnus ir saudzīgi jāradina pie ūdens, jo tā nav viņu mīļākā stihija. Šie suņi ir siltuma mīļi, kas bieži salst un saaukstējas, īpaši ziemas periodā, jo viņi mēdz daudz riet. Ar tiem ir daudz jākustas. Suņiem Dvīņiem patīk pavadīt saimniekus izbraucienos, pārgājienos, lai arī tie nav spēcīgi pieķērušies savam saimniekam un viegli seko jebkuram cilvēkam, kas ar tiem paspēlējas vai kā savādāk pievilina. Tie mēdz bieži pazaudēties un neatgriezties pie saviem saimniekiem.VĒZIS (22.06. - 22.07.)
Pret suņiem, kas dzimuši Vēža zīmē, ir jāizturas delikāti. Tie ļoti viegli apvainojas, ir spējīgi uzsākt badastreiku vai mēslot pāridarītājam uz kurpēm, zābakiem vai somas.

Suņi Vēži nepanes vientulību, bieži naktīs gaudo, īpaši pilnmēness naktīs, un laikā, kad mēness pāriet no Vēža zīmes Skorpiona zīmē. Tiem ir vārīgs kuņģis un tos jābaro tikai ar labas kvalitātes pārtiku.

Suņiem Vēžiem piemīt intelekts un neticama atmiņa. Ne vienai citai zīmei nepiemīt tik izteikts potenciālais maigums, kā Vēzim. Neviens cits nespēj būt tik rotaļīgs un mīlošs. Savukārt, ja attiecības ar saimnieku neizveidojas labas, tad sunim sākas nervu depresija. Neviens cits suņu zodiakālais psihotips tik ļoti nepieķeras mājām, kā Vēzis. Vēzim ir vajadzīgs pārdomu laiks. To nedrīkst steidzināt. Šie suņi ir lieliskas aukles (visbiežāk kolliju šķirnes) maziem bērniem, šie suņi spēj ar savu pienu barot kaķēnu mazuļus. Suni Vēzi viegli iemācīt nēsāt iepirkumu somu.LAUVA (23.07. - 23.08.)
Zem Lauvas zīmes dzimušu suņu uzvedībā, gaitā un manierēs ļoti spilgti izpaužas pavēlnieciskums, reizēm karalisks slinkums, kad tie, guļot, laiski paceļ mums pretī purnu. Lieli suņi iedveš pret sevi cieņu, mazie - ir pārgalvīgi moskīti, ka nebaidās uzklupt pat zilonim.

Lepnums un drosme piemīt visu izmēru suņiem Lauvām. Suni Lauvu nedrīkst trenkāt aiz velosipēda: viņa lepnums neļauj tam atpalikt. Bet visiem, kas dzimuši zem Lauvas zīmes ir vāja sirds.

Izstādēs suņi Lauvas iegūst balvas, bet, gaidot savu uznācienu, viņus nedrīkst ilgi turēt karstā saulē - tie var dabūt saules dūrienu. Centieties atrast ēnu un obligāti paņemiet līdzi pudelē aukstu ūdeni.

Suņu lauvu ēdienam ir jābūt liesam (lai izvairītos no asinsvadu sklerozes) un olbaltumvielām bagātam - viņi patērē daudz enerģijas. Ir nepieciešami arī vitamīni (svaigi rīvēti burkāni, bietes), šis zīmes suņiem ir nepieciešams ilgstošs miegs.

F. Veličenko, novērojot kaimiņus - suņu Lauvu saimniekus, ievēroja, ka viņus labvēlīgi ietekmē šo dzīvnieku turēšana: saimnieki kļūst cēlsirdīgāki, labsirdīgāki, viņos atmostas pašapziņa.JAUNAVA (24.08. - 23.09.)
Zem šīs zīmes dzimušie suņi parasti ir ļoti tīrīgi. Ir labi suni Jaunavu turēt dzīvoklī. Tas viegli pakļaujas disciplīnai, ir viegli apmācāms, gudrs, nepakļaujas svešai ietekmei, drosmīgi aizstāv savus saimniekus. Šiem suņiem piemīt pienākuma apziņa un... arī vainas apziņa, ja viņi izdara kaut ko neatļautu. Vainas apziņa neparādās viņu purnā, bet vērīgs saimnieks uzreiz pamana dažas izmaiņas sava suņa uzvedībā; suns it kā cenšas parādīt, ka ir ļoti priekšzīmīgs dzīvnieks.

Suns Jaunava ir jābaro tikai ar svaigu pārtiku, nedrīkst dot neko ieskābušu un vecu, lai izvairītos no ilgstošas caurejas. Suņu Jaunavu intelektuālais līmenis ir tik augsts, ka dresētāji var mācīt tiem skaitīt un atpazīt dažādus burtus. Tas ir lielisks mājas sargs.SVARI (24.09. - 23.10.)
Elegance. Pievilcība un saticīga daba raksturo suni Svarus. Tāda suņa klātbūtne ģimenē harmonizē un nolīdzina saspringtu atmosfēru. Daudz retāk izraisās konflikti starp dažādām paaudzēm. Pat bērni neizrāda vēlēšanos staipīt „dzīvo rotaļlietu" vai sist tai ar žagaru.

Suņiem Svariem patīk mūzika: viņi mēdz piedziedāt unisonā.

Šī suņa ēdienkartē ir jābūt vairāk zivīm, mazāk gaļai. Un daudz dārzeņu. Tiem pastāvīgi ir nepieciešams svaigs dzeramais ūdens: Svari daudz dzer. Nepareiza audzināšana un neharmoniskas attiecības ģimenē, kurā dzīvo četrkājainie Svari, atstāj sliktu iespaidu uz viņu veselību, var rasties akmeņi nierēs un urīnpūslī, spalva kļūst blāva, raupjš deguns un pat ekzēma. Suņa Svaru nervu sistēmai ir jābūt līdzsvarā, viņi vienādi ciena visus ģimenes locekļus, bet, ja rodas strīds, tad nav spējīgi tikt skaidrībā - kuram ir taisnība, un no tā ļoti cieš.

Iegādājoties suni Svarus, esiet gatavi panākt kompromisu jebkurā strīdīgā situācijā!SKORPIONS (24.10. - 22.11.)
Ievedot mājā dzīvnieku - Skorpionu, Jūs uzņematies nopietnu atbildību. Enerģētiskā ziņā šī ir pati bagātākā zodiaka zīme, tāpēc suņus Skorpionus ir jāved pastaigāties īpaši bieži un daudz.

Ja Jūsu mīlulim nav kur iztērēt savu enerģiju, tam sāks bojāties raksturs, tas kļūs nepaklausīgs un ļauns. Skorpionam nepastāv attiecību nianses: Jūs viņam esat vai nu labākais draugs, vai ļaunākais ienaidnieks. Ceļš „no mīlestības līdz naidam" sunim - skorpionam ir īss un taisns; pietiek aizskart viņa iedzimto brīvības mīlestību vai padarīt stingrākus sodus. Apvainoti suņi ir spējīgi atriebties!

Toties dienesta vajadzībām suņi Skorpioni ir nepārspējami. Tiem ir ļoti labi attīstīta oža, sajūtamo smaržu diapazons ir ievērojami plašāks, nekā citiem suņiem. Piemēram, viņi ļoti labi pēc smaržas atpazīst metālus. Šie suņi ļoti veiksmīgi tiek galā ar izsekošanu un noziedznieku aizturēšanu.

Starp Skorpioniem ir labākie medību suņi. Tai skaitā arī nenogurdināmie skrējēji. Tie ir apbrīnojami izturīgi un dzīvīgi. Suņiem Skorpioniem piemīt ārkārtīgi jūtīgas uztveršanas spējas: jūs vēl tikai gatavojaties tam sist, bet tas jau ir paspējis jums iekost. Ar šo psihotipu ir jāuzmanās!STRĒLNIEKS (23.11. - 21.12.)
Attiecībās ar suni Strēlnieku ir jābūt godīgam. Tiem ir augsti attīstīta pašcieņa, viņi nekad nesapratīs apbēdinātu cilvēku, kas savas negācijas izgāzīs uz pirmo pa rokai pagadījušos radījumu. Visā visumā tie ir dzīvespriecīgi un kustīgi dzīvnieki, viņiem nepatīk slēgtas telpas - viņu stihija ir plašumi. Ķēdes suņa lomai viņš nepavisam neder: ķēde un būda nav viņiem domāti! Tiem vienmēr būs vieglāk dzīvot mājā vai lauku vasarnīcā, nekā pilsētas dzīvoklī.

Suns Strēlnieks ienīst pavadu, bet labi padodas apmācībai un dievina ceļojumus un biežus pārbraucienus - ideāls dzīvnieks ceļojošam cirkam.

Suņi Strēlnieki ir nemierīgi un nenogurdināmi, tie ir dzīvespriecīgi un viegli iedegas sacensību azartā. Lieliski darba un sporta dzīvnieki.


MEŽĀZIS (22.12. - 20.01.)
Suņi Mežāži - līdzsvaroti, mierīgi dzīvnieki, kas ģimenē iedibināto kārtību pieņem bez ierunām un rūpīgi to ievēro. Tiem vislabāk dzīvot vidē, kur ir pastāv stingra kārtība, noteikts dienas režīms. Tie nespēj iedzīvoties juceklīgās ģimenēs, kuras neievēro nekādu režīmu un kārtību.

Suns Mežāzis pieradina pie kārtības savu saimnieku. Saimniekam ir jābaro un jāved suns pastaigāties strikti noteiktās, vienās un tajās pat stundās, neskatoties uz slikto laiku un citiem apstākļiem. Šī suņa psihotipa uzturā ir jābūt A, D, C, E vitamīniem. Tam ir jādod kalciju saturoši preparāti - glikonāts un glicerofosfāts vai samaltas olu čaumalas. Konservi, desa, rīsu putra un cita cietinoša barība nav ieteicamas, jo sunim piemīt nosliece uz aizcietējumiem.

Suns Mežāzis ir uzticīgs savam saimniekam un savā veidā to mīl. Vienmēr centīsies nolaizīt seju. Suns Mežāzis lēni, bet droši, veicina labklājības palielināšanos ģimenē, kurā tas dzīvo, disciplinējot un iemācot to rīkoties mērķtiecīgi un pakāpeniski, lai sasniegtu vēlamo mērķi.ŪDENSVĪRS (21.01. - 18.02.)
Suns Ūdensvīrs pilnīgi neder mājas sarga lomai. Tas ir pārāk draudzīgs, rotaļīgs. Viņš ar prieku sagaida atnācējus un ir neatņemama jebkuras mājas ballītes aktīvs dalībnieks. Turklāt tas ir nedaudz bailīgs.

Ūdensvīram ir smalka nervu sistēma; stress, kliedzieni, un vēl jo vairāk sitieni, var izraisīt viņam urīna nesaturēšanu. Vīrusu infekcijas pirmkārt, skar tieši nervu sistēmu un bieži izraisa pakaļējo ekstremitāšu paralīzi un nervu tiku - nekontrolētu zobu klabēšanu. Tāpēc ir ļoti svarīgi savlaicīgi vakcinēt šos suņus pret trakumsērgu, lai izvairītos no minētajiem simptomiem.

Atšķirībā no suņiem Mežāžiem, suņi Ūdensvīri lieliski jūtas bez režīma vidē. Tiem ir augstas piemērošanās spējas un vēlēšanās būt neatkarīgiem. Tiem piemīt liels entuziasms attiecībā pret ēdienu, bet, ja esat aizmirsis viņus pabarot, tad pārcieš to mierīgi, kompensējot izsalkumu ar miegu. Viņi ir pieraduši ēdienam virsū uzdzert ūdeni, tāpēc dzeramajam ūdenim pastāvīgi ir jābūt pieejamam.ZIVIS (19.02. - 20.03.)
Suņi Zivis ir ekstrasensi. Zem šīs zīmes dzimušie suņi atšķiras ar unikālu saprātu, ar tiem var darīt visu iespējamo, tie ir ļoti saticīgi un gatavi kalpot cilvēkam. Šie suņi reaģē nevis uz vienkāršu komandu un intonāciju, bet saprot vārdu jēgu un ir gatavi, sēžot galvu pieliekuši, uzklausīt visas Jūsu bēdas. Vēl vairāk - suņiem Zivīm piemīt apskaužama intuīcija, kas palīdz tiem apsteigt Jūsu vēlēšanās un darbības, bet viņi spēj ko tādu, par ko Jūs pat nenojaušat. Viņi ir izpalīdzīgi un gudri, diezgan viegli pakļaujas apmācībai, lai gan viņiem dažreiz traucē biežās garastāvokļa maiņas un viegla ievainojamība. Šie suņi nav agresīvi.

Tiek uzskatīts, ka Zivīm ir nosliece ātri saaukstēties un sirgt ar plaušu slimībām, kā arī viņu vājā vieta ir acis.

Kucēni Zivis ir ļoti patstāvīgi un pašpārliecināti, arī šajā vecumā tiem piemīt biežas garastāvokļa maiņas. Tiem patīk ūdens, viņi nepanes troksni, kliedzienus un vardarbību, tos ir viegli satraukt un apbēdināt. Viņi ir jāaudzina īpaši taktiski, maigi un bieži jāizmanto pozitīva pastiprināšana. Jauniem suņiem nepiemīt apetītes trūkums. Bet viņi bieži vien pārsteidz savus saimniekus, izrādot savādas simpātijas un antipātijas pret dažādiem ēdieniem. Suns Zivs var būt efektīvs mājas „dakteris", nododot savu enerģiju saimniekam ar pieskaršanos un glāstiem. Kad Jūs atpūšaties vai esat slims, dzīvniekam-ekstrasensam ir paradums apgulties Jums blakus (vai virsū). Nedzeniet viņu prom. Viņš nekļūdīgi nosaka Jūsu ķermeņa vājāko vietu un cenšas tai piespiesties.

Saimnieks uzreiz jūtas labāk. Bet nevajag šo Jūsu četrkājainā drauga īpašību izmantot ļaunprātīgi. Ja Jūs „izsūksiet" no tiem par daudz enerģijas, viņi saslims!

Suņi Zivis vislabāk sadzīvo ar Aunu, Vērsi, Vēzi, Skorpionu un Ūdensvīru.


Komentāri (0)  |  2009-12-18 05:18  |  Skatīts: 13872x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ