Bokseris

Bokseris

 


Apraksts


Izcelsmes valsts: Vācija.

Augstums skaustā: suņiem 57–63 cm; kucēm 53–59 cm.

Svars: suņiem ne mazāk par 30 kg;

kucēm ne mazāk par 25 kg.

Apmatojums: īss, piegulošs, ciets.

Krāsa: ruda (no dzeltenīgas līdz sarkanbrūnai) vai tīģerkrāsa, uz purna melna maska.

Mājas mīlulis.

Viegli kopjams.

Sargsuns.

Boksera purna (žokļu) forma veidota īpašam nolūkam – cieši satvert un noturēt uz vietas iespējamo ļaundari. Vēl aizvien dzirdami šausmu stāsti par to, ka, reiz sakampis kādu upura ķermeņa daļu, bokseris (arī par buldogiem melš to pašu) savus žokļus darbina kā perforatoru, cenšoties nokļūt līdz nelaimīgā rīklei, un atbrīvoties no šā suņa kampiena esot neiespējami. Sakodiens bokseriem patiešām ir varens, taču šāds variants iespējams vien tad, ja iekodies kāds ar epilepsiju vai krampjiem sirgstošs dzīvnieks.

Jāteic, bokseri, visupirms jau dienesta suņi būdami, ir paklausīgi un viegli iegaumē saimnieka noteikto kārtību. Viņi labi sadzīvo gan ar bērniem, gan ar citiem mājdzīvniekiem. Un ir ļoti mīļi. Vismaz pret tiem, ko atzinuši par savējiem.

Īsā apmatojuma dēļ nav problēmu ar šā suņa turēšanu dzīvoklī – boksera saimniekam pirmais ikdienas darbs pavisam noteikti nav mīļuma apspalvojuma novākšana no katras vietiņas, kur četrkājis pabijis. Jā, ir gan kāda maza problēma. Īpatnējā sakodiena dēļ bokserus mēdz uzskatīt par siekalu ļaunprātīgiem šļakstītājiem. Bet pamēģiniet boksa cimdā ko iesmelt un neizšļakstīt! Par savu mīluli izvēloties bokseri, jārēķinās, ka siekalas šķīdīs. Taču tas notiks tikai viņa sapriecāšanās un aktivitāšu laikā. Tādēļ jāpadomā vien, kur suni drīkst un kur nedrīkst iejautrot tik ļoti, lai viņš spriņģotu.

Īsās vilnas un aktīvās dabas dēļ vajadzētu pievērst uzmanību apstākļiem, kādos suni tur. Bokseri ir aktīvi dzīvnieki, tāpēc viņiem nepieciešams svaigs gaiss. Suņi (izņemot dažas šķirnes) nesvīst, taču paaugstināts gaisa mitrums un caurvējš spēj bokseru veselībai nodarīt ļaunu – iespējama saaukstēšanās, reimatisms.

Jārēķinās arī ar to, ka šiem atlētiskajiem suņiem ik dienas nepieciešama pamatīga fiziskā slodze. Zinātāji apgalvo, ka pat pēc aktīvas pastaigas, kad visnotaļ veselīgs un labi trenēts cilvēks knapi velk kājas, bokseris vien uzmetīs viņam vaicājošu skatienu: "Vai tiešām vairāk nevari? Nu, labi! Paldies par to pašu! Esi pelnījis atpūtu."

Komentāri (0)  |  2009-11-26 20:36  |  Skatīts: 2905x         Ieteikt draugiem
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ